Κυριακή 23 Νοεμβρίου 2008

ΒΥΖΑΣ - ΑΙΑΝΤΑΣ 3-0. ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ...

Ο ΒΥΖΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΤΟΥ. Νίκησε στο γήπεδό του τον υπό διάλυση Αίαντα με 2 τέρματα του Ροζκβιτάλσκι στο 49ο και στο 89ο λεπτό και ένα του Παπαευθυμίου στο 77ο.
Με ψυχολογία πεσμένη ήρθε η ιστορική ομάδα της Σαλαμίνας. Βρισκόταν στο γήπεδο μόνο στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο κατέρευσαν. Υποδειγματική η άμυνα του Βύζα σήμερα.
Στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας ο Φωστήρας κέρδισε την Παναχαϊκή με 2-1. Οι οπαδοί του Φωστήρα ήταν κακοί οικοδεσπότες. Έξω από το γήπεδο έγιναν φασαρίες και υπήρξαν μικροτραυματισμοί. Η Ρόδος πέτυχε σπουδαία νίκη. Κέρδισε στο Μπραχάμι τον Άγιο Δημήτριο με σκορ 2-3.
Αύριο θα σας έχουμε ρεπορτάζ για τις μικρές ομάδες Άρη (πως τα καταφέρατε βρε παιδιά;), Ευκλείδη και Μεγαρικού.
Στην βαθμολογία της Γ' Εθνικής ο Βύζας έχει 18 βαθμούς. Πρώτη η Ρόδος με 29.